Ana Sayfa / EKONOMİ / Vali Su, TÜİOSB Şantiye alanında incelemelerde bulundu

Vali Su, TÜİOSB Şantiye alanında incelemelerde bulundu

Vali Ali İhsan Su, Tarsus Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin (TÜİOSB) Müteşebbis Heyet Toplantısına başkanlık etti.

TÜİOSB idari binasında düzenlenen toplantıya, Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Tarsus TÜİOSB Yönetim Kurulu Başkanı Gül Akyürek Balta ve müteşebbis heyet üyeleri katıldı.

Bir önceki toplantıda alınan kararların gözden geçirilmesiyle başlayan toplantı, gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından sona erdi.

Toplantının ardından toplantı heyeti ile birlikte TÜİOSB şantiye alanında inceleme yapan Vali Su, burada devam eden inşaa ile ilgili olarak TÜİOSB Yönetim Kurulu Başkanı Gül Akyürek Balta’dan bilgiler aldı.

TÜİOSB’yi hızla faaliyete geçirmek için çok ciddi çalışmaların yürütülmeye devam ettiğini kaydeden Vali Ali İhsan Su;  “Yaklaşık 1.800 dönüm arazi üzerinde düzeltme çalışmaları devam ediyor. Bunun yaklaşık 500 dönüm kısmı tamamlanmış durumda. Bu yıl Eylül ayına kadar planlamaya konu arazinin tamamının yatırıma hazır hale getirileceğini değerlendiriyoruz. Arazi düzenlemesinin yanında doğalgaz ve elektrik çalışmalarını da bu çerçevede başlattık. İnşallah en kısa sürede altyapı çalışmalarını sonuçlandırıp yatırımların önünü açmış olacağız.” ifadelerini kullandı.

TUİOSB’nin tarım yapılamayan kıraç bir arazi üzerine kurulduğunun altını çizen Vali Su; “Bu boş ve kullanılmayan araziyi değerlendirerek ekonomiye kazandırmış olduk. Organize Sanayi Bölgemizin ilimize ülkemize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.(mersinburada)

PAYLAŞIN

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Akdeniz Belediyesi,yaraları sarmaya devam ediyor

Akdeniz Belediyesi; Aydıncık ve Silifke’de çıkan orman yangınlarından etkilenen vatandaşlara gıda, giyim ve kişisel malzeme ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir