Ana Sayfa / HABERLER / Vali Su Gazilerle buluştu

Vali Su Gazilerle buluştu

Vali Ali İhsan Su, ‘3 Ocak Mersin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yıl Dönümü’ etkinlikleri kapsamında Türkiye Muharip Gaziler Derneği Mersin Şubesi’ni ziyaret ederek gazilerle bir araya geldi.

Tren Garı ve Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen kutlama töreninin ardından gerçekleşen ziyarete, Mersin Milletvekilleri Olcay Kılavuz, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Beyazıt Yumuk, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Mersin Şube Başkanı Kemal Cındız, TEMAD Mersin İl Başkanı Halil Kur, Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Mersin Şubesi Başkanı Fatih Tuncer, Azerbaycan Askeri Dernekler Federasyon Başkanı Emin Hasanlı, il protokolü üyeleri, gaziler ve Karabağ Savaşı’nda gazi olan bazı Azerbaycanlı askerler de katıldı.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Beyazıt Yumuk, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Mersin Şube Başkanı Kemal Cındız ve gazilerimiz tarafından dernek binası önünde karşılanan Vali Ali İhsan Su ve beraberindekiler, daha sonra dernek binasına geçtiler. Vali Ali İhsan Su ve Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik günün anısına Türkiye Muharip Gaziler Derneği Mersin Şube Başkanı Cındız’a çiçek takdim etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Türkiye Muharip Gaziler Derneği Mersin Şube Başkanı Kemal Cındız,  Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Beyazıt Yumuk,  Azerbaycan Askeri Dernekler Federasyon Başkanı Emin Hasanlı da günün anlam ve önemine binaen birer konuşma gerçekleştirdiler.

Vali Ali İhsan Su’nun gazilerle yakından ilgilendiği ziyaret, plaket takdimi ile sona erdi. (mersin burada)

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Mezitli Belediyesi, antik liman için harekete geçiyor

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, meclis toplantısında, üyelere Soli Pompeiopolis Antik Kenti, Aratos’un anıt mezarı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir