Ana Sayfa / HABERLER / Vali Su, çocuklarla bir araya geldi

Vali Su, çocuklarla bir araya geldi

Vali Ali İhsan Su, Kızılay Haftası nedeniyle Kızılay Mersin Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen programda yetim çocuklarla bir araya geldi.

Suphi Öner Öğretmenevinde düzenlenen programa Vali Ali İhsan Su ve eşi Zeliha Su’nun yanı sıra Kızılay Mersin Şube Başkanı Muharrem Köse, Kızılay çalışanları ve gönüllüleri, yetim çocuklar ve aileleri katıldı.

Kahvaltı öncesinde yaptığı konuşmasında kuruluşundan bugüne kadar Kızılay’ın hem Türkiye’de hem dünya çapında çok önemli hizmetlere imza attığını dile getiren Vali Su, her türlü felaket ve sıkıntıda Kızılay’ın ilk yetişen ekip olduğunu vurguladı.

Kızılay’ın bu başarısında yardımseverlerin de önemli bir rol üstlendiklerini aktaran Vali Su, yapılan yardımların çok kıymetli olduğunu ifade ederek “Kızılay dil, din, ırk gözetmeksizin ne şekilde bir yardıma ihtiyacı olan varsa oraya koşarak, o çaresizlere çare oluyor, yardım ediyor. Bu vesile ile başta Kızılay Genel Başkanı olmak üzere tüm illerimizdeki teşkilat çalışanlarına, gönüllülerimize, Kızılay Şube Başkanımıza ve tüm destek veren hayırseverlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Mersin Şube Başkanı Muharrem Köse’nin de bir konuşma yaptığı program, çocuklara yönelik çeşitli aktivitelerle devam etti. Kızılay Haftası her yıl 29 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında kutlanıyor. (mersinburada)

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Mezitli Belediyesi, antik liman için harekete geçiyor

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, meclis toplantısında, üyelere Soli Pompeiopolis Antik Kenti, Aratos’un anıt mezarı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir