Ana Sayfa / ETKİNLİKLER / Toroslar Belediyesi 98 genci Gençlik kampında buluşturdu

Toroslar Belediyesi 98 genci Gençlik kampında buluşturdu

Mersin Toroslar Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşunun 98’inci yıl dönümünde 98 genci, Gözne Mahallesi Karatepe mevkinde düzenlediği 29 Ekim Gençlik Kampı’nda buluşturdu.

Kampa katılan 17 ile 24 yaş aralığındaki gençler, spordan sanata birçok aktiviteyle ve müzikle dolu iki gün geçirdi.

Her türlü ihtiyacın düşünüldüğü kampta; doğa yürüyüşünden drone uçuş eğitimine, ATV sürüş deneyiminden ata sporu okçuluğa ve ilk yardıma kadar birbirinden eğitici ve eğlenceli etkinlikler yer aldı. Gençler burada Çömlekçilik, Fotoğrafçılık, Sinema, Mitoloji Labirenti, Kısa Film, Elektronik Müzik, Yıldız Avcıları ve Karaoke atölyelerine de katıldı.

‘Ay Yıldızlı’ Görsel Şölen 

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz da gençleri kamp etkinliğinde yalnız bırakmadı. Milli marşlarla inleyen kamp alanında gençlerin yoğun ilgisiyle karşılanan Başkan Yılmaz, etkinliklere katıldı, ATV sürdü, ata bindi.

Kamp etkinliğinin en ilgi gören çalışması ise Cumhuriyet’in 98’inci yılı anısına kamp alanına 9 metre 80 cm çapında, ay yıldız formunda işlenen ateş çanağı oldu. Kamp alanında ay-yıldız ateşle canlandırılarak görsel bir şölene dönüştürüldü. Başkan Yılmaz, gençlerle birlikte ay yıldız çevresinde omuz omuza kenetlenerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kamp ateşinin etrafında gençlerle şarkılar söyleyip keyifli bir sohbet gerçekleştiren Başkan Yılmaz, hayata dair tecrübelerini paylaşarak gençlerin düşüncelerini de aldı.

“Gençlerimizin Gücüyle Cumhuriyetimizi İlelebet Yaşatacağız”

Kampa katılan tüm gençlere teşekkür eden Başkan Yılmaz; “Cumhuriyet ve Bayrak aşkımızı Toroslarımızın doruklarından 98 gencimizle tüm dünyaya haykırdık. Milli ve manevi değerlerine sımsıkı sarılmış gençlerimizle birlikte Cumhuriyetimize ve vatanımıza ilelebet sahip çıkacağız. Cumhuriyet ateşi hiç sönmeyecek” dedi.

Başkan Yılmaz; “Önemli olan birlik ve beraberliğimiz. Gençlerimize yatırım yapmak, geleceğimize yatırım yapmaktır. Gençlerimizin her alanda donanımlı birer birey olabilmeleri için projeler üretiyor ve çalışmalar yapıyoruz. Toroslar Belediyesi olarak gençlerimizin her zaman yanındayız ve bu etkinliklerimizi sürdüreceğiz. Cumhuriyetimizi hep beraber yaşatacağız. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” diye konuştu.

Gençler, Başkan Yılmaz’a Teşekkür Etti

Kampa katılan gençler de kendilerine böyle güzel bir imkan sunan Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a teşekkür etti. Cumhuriyet Bayramı’nı Toroslar’ın doruklarında, Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ile kutlamanın mutluluğunu da yaşadıklarını belirten gençler, bu etkinliklerin devamını diledi. 

Şehitlik ziyaret edildi 

Toroslar’dan 98 genci Toroslar’ın doruklarında 29 Ekim Gençlik Kampı’nda bir araya getiren Başkan Yılmaz, kampından ardından yine gençlerle birlikte Şehitliğe ziyarette bulundu.

Başkan Yılmaz; “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda gençlerimizle Şehitliğimizi ziyaret etmek çok anlamlı ve önemli. Vatanına, milletine ve ailesine bağlı bir gençlik yetişsin istiyoruz” dedi.

Duygu dolu anların yaşandığı ve duaların okunduğu programda şehitliğe ilk kez gelen gençler ise gözyaşlarına hakim olamadı.

Şehit aileleriyle de bir araya gelen gençlerdaha sonra Başkan Yılmaz ile birlikte şehit mezarlarına gül bıraktı. (mersin burada)

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Mezitli Belediyesi, antik liman için harekete geçiyor

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, meclis toplantısında, üyelere Soli Pompeiopolis Antik Kenti, Aratos’un anıt mezarı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir