Ana Sayfa / ETKİNLİKLER / Tiyatro Festivaline katılım çağrısı

Tiyatro Festivaline katılım çağrısı

Mersin’de 26 Kasım’da düzenlenecek Uluslararası Tiyatro Festivali‘ne katılım çağırısı yapıldı.
Mersin Tiyatro Derneği, 26 Kasım’da düzenlenecek 6’ncı Uluslararası Tiyatro Festivali’ne ilişkin Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenledi.
Uluslararası Tiyatro Festivalinin bir yıl aranın ardından yeniden Mersin halkıyla buluşturacaklarını söyleyen Mersin Tiyatro Derneği Melih Kayadelen, “Kültür ve düşünce hayatımızı şekillendiren tiyatroyu bütün renkleriyle kucaklayarak önce şehrimize sonra ülke insanımıza tanıtmak istiyoruz. Tarih, toplum, dil ve kültür üzerinde bu denli etkili olan tiyatronun yetiştirmiş olduğu insanların bu kapsamda ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtımını yapmaktır” diye konuştu.
‘HEYECANI BİRLİKTE YAŞAYALIM’
Bazı belediyelerin festivale destek verdiğini ifade eden Kayadelen, “En başından beri bizim hedefimiz, amacımız Mersin’in her ilçesine tiyatroyu götürebilmek. Festival de bu amacımıza ulaşmamız için araçlarımızdan bir tanesi Erdemli’den Tarsus’a kadar uzanan bir coğrafyaya belediyelerimizin ve STÖ’lerin desteği ile bu festivali ulaştıracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Altıncı Festivalde amacımıza bir adım daha yaklaştık. Farklı görüşten insanları, kitleleri, belediyeleri festival aracılığıyla bir araya getirerek, o özlediğimiz birleşmeyi, kaynaşmayı ve kardeşliği hayata geçirmek için bir adım daha atmış olmanın heyecanını yaşıyoruz. Gelin bu heyecanı birlikte yaşayalım” dedi. (mersinburada)

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Emekli Evi’nin Gönülden sesler korosu 2. konserini verdi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yenişehir Emekli Evi üyelerinden oluşan 70 kişilik ‘Gönülden Sesler Korosu’ ikinci konserini ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir