Ana Sayfa / ASAYİŞ / Tarsus’ta ‘torbacı’ operasyonu

Tarsus’ta ‘torbacı’ operasyonu

Mersin’in Tarsus ilçesinde ‘torbacı’ olarak adlandırılan uyuşturucu madde imal ve ticareti yapanlara yönelik düzenlenen operasyonlarda 11 kişi gözaltına alındı.

Mersin Emniyet Müdürlüğü uyuşturucu maddelerini imal eden ve satışını yapanlara yönelik operasyonlara devam ediyor. Son olarak Tarsus ilçesinde düzenlenen operasyonlarda 11 şüpheli gözaltına alındı.

Düzenlenen operasyonlarla ilgili yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi.

“Tarsus İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği olarak, Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti Yapma (TCK 188) suçu kapsamında yapılan planlı çalışmalar neticesinde, toplam 11 şüpheli şahıs yakalanmış, şahıslara ait ikamet, işyeri ve araçlarında yapılan toplam 15 arama işleminde;
Şüpheliler (M.Ç.), (U.Y.), (Ş.A.), (M.U.), (İ.B.), (M.O.), (R.G.), (R.K.), (A.K.), (M.E.), (H.G.) isimli şahıslar yapılan çalışmalar sırasında yakalanmıştır.
Şüphelilere yönelik yapılan aramalarda; 463 Sentetik Hap, 19.05 Gram Metamfetamin, 0,53 Gram Kubar Esrar, 0,11 Gram Eroin, 4 Gram Sentetik Kannabinoid, 1 Tabanca ve Tabancaya ait 20 Adet Fişek ele geçirilerek şüpheliler hakkında tahkikata başlanmıştır. Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız sürekli devam edecektir.” (mersin burada)

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Mezitli Belediyesi, antik liman için harekete geçiyor

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, meclis toplantısında, üyelere Soli Pompeiopolis Antik Kenti, Aratos’un anıt mezarı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir