Ana Sayfa / HABERLER / Oto hırsızları yakalandı

Oto hırsızları yakalandı

Mersin Emniyet Müdürlüğü yaptığı açıklamada Mersin merkezli 7 ilde düzenlenen operasyonlarda 21 kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Oto hırsızlığı kapsamında gözaltına alınan kişilerin adli mercilere sevk edildiği kaydedildi.

Mersin merkezli 7 ilde düzenlenen operasyonlarda 21 kişi gözaltına alındı.
Mersin Emniyet Müdürlüğü yaptığı açıklamada, “Mersin Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında “Nitelikli Dolandırıcılık, Oto Hırsızlığı, Resmi Belgede Sahtecilik, Güveni Kötüye Kullanma, Mala Zarar Verme, Suç Delillerini Gizleme Yok Etme Saklama” olayı ile ilgili olarak tespit edilen 21 şüphelinin yakalanmasına yönelik 28.05.2021 günü İlimiz merkezli Konya, Bursa, Kütahya, Osmaniye, Yozgat, Mardin ili ve ilçelerinde eş zamanlı olarak başlatılan operasyonda; Olayın Faillerinden A.M.Y., H.Y., B,Y., M,K., F,K., H,K., M.H., H.C., Y.A., F.Y., V.Ç., K.Ç., E.A., M.M.Y., Z.G., M.D., A.U., H.G., M.K., E.T., Z.A. isimli şahıslar yakalandı.” dedi.

Açıklamada devamla şunlara yer verildi.”Şüphelilerin ağır hasar kaydı bulunan araçları satın aldıktan sonra çalıntı, yakalama ve haciz şerhi bulunan araçların motor ve şasi numaralarını değiştirmek suretiyle piyasaya sürdükleri, vatandaşları mağdur ettikleri ve haksız kazanç elde ettikleri tespit edildi. Şüpheliler 01.06.2021 günü Adli mercilere sevk edilmişlerdir. Mersin Polis Teşkilatı halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı
bir şekilde çalışmalarımız sürekli devam edecektir.” (mersin burada)

PAYLAŞIN

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Koronadan 57 kişi hayatını kaybetti

Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 57 kişi daha hayatını kaybetti, 6 bin 143 yeni vaka ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir