Ana Sayfa / GÜNDEM / MTSO Meclis Üyesi Cabadak, bayram mesajında barışı ve kardeşliği temenni etti

MTSO Meclis Üyesi Cabadak, bayram mesajında barışı ve kardeşliği temenni etti

Mersinlilerin damağını tatlandıran Paşa Efendi Künefenin Sahibi ve MTSO Meclis Üyesi Mecmettin Cabadak, Kurban Bayramı nedeni ile yazılı bir kutlama mesajı yayınladı. Pandemiden sonra ilk defa Ramazan Bayramında kucaklaşmanın özlemini yaşayacaklarını ifade eden Cabadak, “Özünde barışı sevgiyi ve yardımlaşmayı barındıran Ramazan Bayramını, ülkemize barış, huzur ve sağlık getirmesini diliyorum” dedi.

Tatlı sektöründe Mersin’de bir kaliteye öncülük eden Paşa Efendi Künefenin Sahibi ve Mersin Ticaret Odası Meclis Üyesi Necmettin Cabadak, Ramazan Bayramı nedeni ile yazılı bir kutlama mesajı yayınladı. Yardımseverliği ile bilinen, hayırsever İş İnsanı Necmettin Cabadak, Ülkede ve dünyadan yaşanan sorunlara değinerek, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Zülüm ve sömürü olduğu müddetçe dünya kaostan çıkmaz. Bu gün dünyanın birçok yerinde savaş var. Tarih boyunca savaşların kazananı olmamıştır. Savaşta da en çok kadın, çocuk ve yaşlılar nasibini almaktadır. Bu savaşların tamamı da bir avuç gurupların çıkarının ötesinde, kimseye bir faydası olmamıştır. Bu kutsal ve mübarek günde savaşların ve çatışmaların bir an evvel son bulmasını diliyorum”

Birlik ve beraberlik ve barış içerisinde yaşamanın önemine dikkat çeken  Cabadak mesajında devamla,  “İlkin Pandemi şimdide soğuk savaşla birlikte bir çok ülkeyi ekonomik olarak sarsmıştır. Bu krizden ülkemizde etkilenmiştir. Bu kriz, her sektörü etkisi altına almıştır. Zenginler orta sınıf, orta sınıf yoksullaşmaya doğru gidiyor. Halklar kutuplaştırılıyor. İnşallah ülkemiz bu etkiden en az sıkıntılarla atlatır. Evrenin yeryüzü cenneti olan bir ülkede yaşıyoruz. Bu ülke hepimizindir ve hepimize yeter. Yeter ki, barış, kardeşlik, hak, hukuk ve adaleti işletelim. O zaman  toplumların da refahı yükselir” şeklinde ifadeler kullandı.

“Pandemiden sonra iki yılın özlemini gideriyoruz”

Pandemiden sonra ilk defa Ramazan Bayramında kucaklaşmanın özlemini yaşayacaklarını ifade eden Cabadak, “İki yıl boyunca dünyayı etkisi altına alan Pandemi krizini, çok şükür atlatmış görünüyoruz. Birçok sevdiğimizi kaybettik, bayramlarda kucaklaşamadık. Bu bayramda, akraba, komşu ve sevdiklerimizle bir arada kucaklaşıp yeniden özlem gidereceğimiz bayrama erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu günlerin kıymetini bilelim. İhtiyaç sahibi fakirlere yardım edelim. Yaş almışlarımızı unutmayalım, onları ziyaret edip hayır dualarını alalım. Küskünlük ve dargınlıklara son verelim. Kutsal dinimiz de böyle emrediyor. Kısacası, özünde barışı sevgiyi, yardımlaşma ve dayanışmayı barındıran Ramazan Bayramını, ülkemize barış, huzur ve sağlık getirmesini diliyorum. Rabbim, başta Pandemi gibi salgın ve her türlü afet, kaza-bela ve felaketlerden bizleri muhafaza eylesin. Özlem gidereceğimiz nice bayramlara erişebilmemiz dileğiyle, genelde tüm dünyadaki mazlumların ve özelde de Mersinli hemşehrilerimin Ramazan Bayramı’nı yürekten kutluyorum” dedi. (Mersin Burada)

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Mezitli Belediyesi, antik liman için harekete geçiyor

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, meclis toplantısında, üyelere Soli Pompeiopolis Antik Kenti, Aratos’un anıt mezarı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir