Ana Sayfa / ÇEVRE / MESKİ’ye borçlanma yetkisi

MESKİ’ye borçlanma yetkisi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, MESKİ’nin Mayıs ayı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın 2. Birleşimi’nde devam eden ve planlanan yatırımları anlattı.

Toplantıda, MESKİ’nin 85 milyon liralık borçlanması için yetki verilmesine yönelik madde oy birliği ile kabul edildi.

Meclis üyelerine teşekkür eden Başkan Seçer, “Çırak çıkarma tabirini biliyorsunuz. Asıl 265 milyon lira, onun da 193 milyonunu Büyükşehir’de kullanabileceğiz. Çok önemli projeler devam ediyor. Yenileri geliyor. Orada da aynı hassasiyeti göstereceğinizi temenni ediyorum” dedi.

İlçe ilçe yatırımları ve projeleri anlatan Başkan Seçer, MESKİ’de teknolojiyi kullanarak bugüne kadar maliyetleri azalttıklarını söyledi. Seçer, “Kara delikler tıkanırsa para geliyor. Oradan biraz, buradan biraz” diye konuştu. Küçük dokunuşlarla fark yarattıklarını vurgulayan Seçer, “Bir kurumu yönetmek var, yönetmek var. Bir de idare etmek var. Ben idare etmiyorum, yönetiyorum. Hep idare edilmiş. İnsan sağlığıyla bire bir örtüşen koca bir kentin içme suyu arıtma tesisi yıllardır bakım görmemişse bu önemlidir. Biz el atmışsak 35 milyon kaynak ayırmışsak bu önemlidir. Her 100 milyon liralık faturadan 30 milyonu yaptığımız küçük dokunuşlarla düşürmüşsek bu önemlidir” dedi.

Başkan Seçer, 1 milyar 568 milyon liralık devam eden ve planlanan yatırımların 2021’de gerçekleşecek tutarının 480 milyon lira olduğunu belirterek, “MESKİ çalışıyor, üretiyor, daha kaliteli bir hizmet sunmak istiyor. Mersinimize, Mersinlimize hizmet için hiçbir şeyi esirgemiyoruz” diye konuştu. MESKİ’nin 46 noktada çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Seçer, “Adeta Mersin bir şantiye konumunda” dedi.

Akdeniz’de altyapı sorunlarının olduğu ve Akdeniz’e pozitif ayrımcılık yapılması gerektiği yönündeki değerlendirmelere de yanıt veren Seçer, “Gelmiş geçmiş yerel yönetimler döneminde en fazla hizmet alınan dönem bu dönemdir. Biz çok ertelenmiş, ötelenmiş hizmetleri yerine getiriyoruz” dedi. (mersin burada)

PAYLAŞIN

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Koronadan 57 kişi hayatını kaybetti

Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 57 kişi daha hayatını kaybetti, 6 bin 143 yeni vaka ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir