Ana Sayfa / EKONOMİ / MESİAD Başkanı Engin’ den Yeni Yıl mesajı

MESİAD Başkanı Engin’ den Yeni Yıl mesajı

MESİAD Başkanı Hasan Engin yayınladığı yeni yıl mesajında, Yeni reformlar ve kalıcı yasal düzenlemeler ile sanayicilerin ve işletmelerin desteklenmeye devam edilmesi çağrısında bulundu.

Dünya ekonomisindeki krizler ve ticaret savaşları, döviz kurlarındaki hızlı hareketlilikten dolayı yaşanılan zor günlerin birlik, beraberlik ve uzlaşı ile aşılacağına dikkat çeken MESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Engin, ülkeyi ileriye taşıyacak çözümler üzerinde odaklanıp işbirliği içinde olunması gerektiğine değindi.

Engin yeni yıl mesajında şunları söyledi.

“Ekonomimizin arzu edilen noktaya ulaşması, toplumsal uzlaşıyla ortak kararlar alınarak gerçekleşecektir. Emtia fiyatlarında istikrarın sağlanması, enflasyonun düşmesi, her türlü kaygı ve kuşkuların ortadan kaldırılmasıyla üretimde istikrar sağlanarak iş dünyasının önü açılacaktır.  Birlikte ve yan yana yürüyen, demokrasi ve adalet çizgisinden ayrılmayan bir Türkiye var olan gücünü de böylece artıracaktır.

Zorlu bir yılı geride bırakacağımız bu günlerde, işletmelerimiz birçok olumsuzluğu geride bırakmayı başarmıştır. Yeni reformlar ve kalıcı yasal düzenlemeler ile sanayicilerimiz ve işletmelerimiz desteklenmeye devam edilmelidir.

Yaşadığımız sorunlar yerine çözümlere odaklanacağımız; üretim ve sanayileşmenin önünün açılacağı, daha çok istihdamın sağlanacağı, kadınların iş dünyasına daha fazla entegre olacağı bir yıl dilemekle beraber 2022 yılında daha güçlü, gelişmiş bir Mersin ve Türkiye temenni ediyoruz.” (mersin burada)

 

 

 

 

 

 

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Mezitli Belediyesi, antik liman için harekete geçiyor

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, meclis toplantısında, üyelere Soli Pompeiopolis Antik Kenti, Aratos’un anıt mezarı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir