Ana Sayfa / ÇOCUK / Mersin Barosu’nda resim yarışması

Mersin Barosu’nda resim yarışması

Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi, 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü kapsamında “Çocuk işçiliği son bulsun, çocuklar düşleriyle yaşasın” sloganıyla düzenlediği  ”Çalışan Çocuklar ve Düşler” konulu resim yarışması için başvurular başladı.

Dünyada ve ülkemizde çocuk işçinin çalışma koşullarına dikkat çekmek ve uğradıkları hak ihlallerini görünür kılmak amacıyla Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi tarafından düzenlenen resim yarışmasına katılmak isteyen çocukların çizeceği “Çalışan çocuklar ve düşler” konulu resimlerin en geç 10 Haziran 2021 tarihine kadar Mersin Barosu’na ulaştırılması gerekiyor.

“ÇOCUK İŞÇİLİĞİNİN SON BULDUĞU BİR DÜNYA MÜMKÜN”

Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Sevgili çocuklar; Çocukların çalışmak zorunda kalmadığı, eğitim hayatlarına devam edebildikleri, düşler kurabildikleri, bu düşleri gerçekleştirdikleri bir dünya istiyoruz. Sizlerden de ”çalışan çocuklar ve düşler” konulu resimler yapmanızı ve bize göndermenizi istiyoruz.

Hiç bir çocuğun çalışmak zorunda kalmadığı, çocuk işçiliğinin son bulduğu bir dünya mümkün! Haydi sen de adını-soyadını, adresini, telefon numaranı ve okulunu belirterek 10 Haziran 2021 tarihine kadar yarışmamıza katıl!

Çizdiğin resmin fotoğrafını çekerek  mersinbarosuchm2020@gmail.com  adresine e-mail yoluyla, Çizdiğin resmi Mersin Barosu Mersin Adalet Sarayı 4. Kat Akdeniz Mersin adresine yurtiçi kargo yoluyla karşı ödemeli olarak bizlere ulaştırıp yarışmaya katılabilirsin. Yarışmaya katılan tüm çocuklarımıza sürprizlerimiz var! Çocuk işçiliği son bulsun. Çocuklar düşleri ile yaşasın!” ifadesine yer verildi. (mersin burada)

PAYLAŞIN

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Koronadan 57 kişi hayatını kaybetti

Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 57 kişi daha hayatını kaybetti, 6 bin 143 yeni vaka ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir