Ana Sayfa / GÜNDEM / Mersin Barosu; “Av. Tahir Elçi’nin öldürülmesi cezasızlıkla kalmamalıdır”

Mersin Barosu; “Av. Tahir Elçi’nin öldürülmesi cezasızlıkla kalmamalıdır”

28 Kasım 2015 günü Sur ilçesindeki Dört Ayaklı Minare önünde katledilen Diyarbakır Barosu Başkanı Av. Tahir Elçi, katledilmesinin 6. yılında Diyarbakır’da vurulduğu yerde anıldı.

Diyarbakır Barosu tarafından düzenlenen anma programında, Mersin Barosu Başkanı Gazi Özdemir, bölge baro başkanları, avukatlar, siyasi parti temsilcileri, Av. Tahir Elçi’nin eşi Türkan Elçi ve çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcileri, Diyarbakır Adliyesi önünde bir araya gelerek, “Seni unutmayacağız” yazılı pankart eşliğinde Dört Ayaklı Minare’ye doğru yürüyüş yaptı.

Dört Ayaklı Minare önünde bir araya gelen katılımcılar, Av. Tahir Elçi’yi düzenlenen törenle andı.

Mersin Barosu Başkanı Gazi Özdemir, “Av. Tahir Elçi, barış ve insan hakları için yılmadan mücadele veren ve bu nedenle ‘Barışın Elçisi’ olarak anılan bir hak savunucusudur. Av. Tahir Elçi davasına ilişkin herhangi bir ilerleme kaydedilmemiştir. Av. Tahir Elçi’nin öldürülmesi cezasızlıkla kalmamalıdır. Mersin Barosu olarak, Av. Tahir Elçi davasının sonuna kadar takipçisi olacağız. Meslektaşımız Av. Tahir Elçi’yi bir kez daha saygı ve özlemle anıyorum” dedi. Daha sonra Av. Tahir Elçi’nin mezarı ziyaret edilerek karanfil bırakıldı. (mersinburada)

 

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Mezitli Belediyesi, antik liman için harekete geçiyor

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, meclis toplantısında, üyelere Soli Pompeiopolis Antik Kenti, Aratos’un anıt mezarı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir