Ana Sayfa / HABERLER / Koçak’tan 100. Yıl kutlaması

Koçak’tan 100. Yıl kutlaması

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı H. Ruhi Koçak, 27 Aralık Tarsus’un düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılını kutlayarak ‘’Tarsus’un kaderini değiştirecek ve 100’üncü yılına yakışacak kent tarihinin en büyük projesini hayata geçirmek için heyecanlanıyoruz.’’dedi.

Tarsus TSO Başkanı Koçak, 27 Aralık Tarsus’un düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Koçak, mesajında verilen mücadeleler sonucu bundan 100 yıl önce büyük bir destana imza atılarak kazanılan Tarsus’umuzun kurtuluş gününü kutlamanın gururu içinde olduklarını belirterek, şöyle devam etti: ‘’Gururluyuz ve mutluyuz. 100 yıl önce yokluk ve imkânsızlıklar içinde kazanılan bu zafer bugün bizlere kültürüne sahip çıkan, onu koruyan ve yaşatan bir toplumun, daima birlik ve beraberlik içinde sonsuza kadar var olacağını göstermiştir. Bizler de el birliğiyle daha refah ve ekonomik seviyesi daha yüksek bir Tarsus için var gücümüzle çalışıyor, projelerimizi hayata geçirmeye gayret ediyoruz. Tarsus tarihinin en büyük projesi olan kurmakta olduğumuz Tarsus Organize Sanayi Bölgesine çok az kaldı. Yakın zamanda fabrikalar tütecek, ekonomi yeniden canlanacak, istihdam artacak. Tarsus ekonomisiyle yeniden şahlanacak. Heyecanlıyız. Bu vesileyle, 27 Aralık Kurtuluş Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan, ülkemizin bağımsızlığı ve bütünlüğü uğrunda canlarını hiçe sayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla, gazilerimizi saygıyla anıyorum. Tarsusumuzun kurtuluş günü kutlu olsun’’  (Mersin Burada)

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Mezitli Belediyesi, antik liman için harekete geçiyor

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, meclis toplantısında, üyelere Soli Pompeiopolis Antik Kenti, Aratos’un anıt mezarı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir