Ana Sayfa / EKONOMİ / İsrailli firmalardan Türk kereste-paletine yoğun ilgi

İsrailli firmalardan Türk kereste-paletine yoğun ilgi

AKAMİB’in en başarılı 3. pazarı olan İsrail’e Kereste-Palet UR-GE projesi kapsamında ticaret heyeti düzenlendi. 8 Türk firmasının katıldığı etkinlikte 68 karşılıklı iş görüşmesi gerçekleştirildi.

Akdeniz Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği (AKAMİB), mevcut pazarlarını geliştirmek ve yeni pazarlar edinmek üzere faaliyetlerine hız verdi. Bu faaliyetlerden biri olan Kereste-Palet UR-GE projesi kapsamında 6-8 Haziran 2022 tarihlerinde İsrail’e ticaret heyeti programı düzenlendi. Ziyarete UR-GE kümesinde yer alan Demirağlar, İntertim, Kavasoğulları, Oryap, Taya, Yalçınlar, Yeni Oluşum ve Yılmazlar firmaları katıldı.

Düzenlenen ticaret heyeti kapsamındaki B2B firma eşleştirme faaliyetinde, İsrail’in sektörde önde gelen birçok firması ile heyet katılımcısı Türk firmalar arasında toplamda 68 karşılıklı iş görüşmesi gerçekleşti. Ayrıca yine heyet kapsamında İsrail Ticaret Odaları Konfederasyonu ziyaret edilerek, Türk kereste palet sektörünün tanıtımı yapıldı ve AKAMİB’le İsrail Ticaret Odaları Konfederasyonu arasındaki olası iş birlikleri hakkında görüş alış verişinde bulunuldu.

İsrail, AKAMİB’in en büyük 3. pazarı

İsrail, Türkiye geneli mobilya, kağıt ve orman ürünleri ihracatında önemli yer tutuyor. Bu yılın Ocak-Mayıs döneminde İsrail’e yapılan sektör ihracatı 209,3 milyon dolar oldu. Ülke, Türkiye’nin sektör ihracatından yüzde 6,3’lük pay aldı. İsrail, AKAMİB’in ihraç pazarları arasında ise en başarılı 3. pazar konumunda yer alıyor. Birlik, bu yılın ilk 5 ayında İsrail’e 24 milyon doları aşkın ihracat gerçekleştirdi. Bu ihracatla birlikte, İsrail’in AKAMİB’in toplam ihracatından aldığı pay yüzde 6,2 oldu. (Mersin Burada)

Hakkında mersinburada

Tekrar kontrol edin

Emekli Evi’nin Gönülden sesler korosu 2. konserini verdi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yenişehir Emekli Evi üyelerinden oluşan 70 kişilik ‘Gönülden Sesler Korosu’ ikinci konserini ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir