Ana Sayfa / EĞİTİM / Dijital Kariyer Günleri başladı

Dijital Kariyer Günleri başladı

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü öğrencilere yönelik önemli projelerde işbirliklerine devam ediyor. Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Profesyonel İnsan Kaynakları Platformu, Öğrencilerin Sesi Platformu işbirliğinde Online bir video konferans programı üzerinden Türkiye genelinde 21-22-23 Mayıs tarihlerinde düzenlenen Dijital Kariyer Günleri Başladı.


Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa kutlu Kariyer günlerine yönelik yaptığı açıklamada, ülkemizin en önemli sorunlarından olan nitelikli işgücünün tecrübe, iş arama kanallarına ulaşımı ve iş arama becerileri konusundaki probleminin çözümüne yönelik olarak, üniversite öğrencileri, işyeri yetkilileri ve ilgili kurum/kuruluşların bir araya gelerek, üniversite öğrencilerini iş gücü piyasasına hazırlamak, istihdam edilebilirliklerini arttırmak, iş arama becerileri konusunda güçlendirmek ve staj imkanlarına erişimlerini artırmak amacıyla kariyer günlerinin düzenlendiğini ifade etti. İŞKUR olarak iş hayatının her alanında tüm dezavantajlı gruplar gibi öğrencilerinde yanında olduklarını ifade eden Kutlu, İŞKUR tarafından öğrencilere yönelik olarak düzenlenen Meslek Seçimi Seminerleri, İş Kulübü Çalışmaları, Mülakat canlandırmaları, Kariyer günleri, İstihdam fuarları ile öğrencilerin işgücü piyasası hakkında farkındalıklarını artırarak iş olanaklarına erişimlerini kolaylaştırmaya devam edeceklerini belirtti.
İŞKUR olarak İşgücü piyasasında istihdamın korunması, artırılması ve genişletilmesinin en temel görevleri olmakla birlikte, küresel ve teknolojik gelişmelere paralel olarak işgücünün geleceğe hazırlanmasının da en önemli gündem maddelerinden olduğunu dikkat çeken Kutlu, düzenlenen kariyer günleri ile İşgücü piyasasına yeni girecek gençleri çalışma hayatına hazırlamak, çalışabilecekleri işyerleri konusunda bilgi edinmelerini sağlamak, staj/işbaşı eğitim olanakları ve kamu kurumları işbirliğinde yapılan sosyal çalışma programlarından haberdar etmek ve Kurum hizmetlerinden mümkün olduğunca faydalanmalarına yardımcı olmayı hedeflediklerini söyledi.
Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği kariyer günlerinin ilk gününde 6 Firma yöneticisi tarafından işgücü piyasası hakkında sektörel bilgiler verilerek firmalar tarafından sunulan staj ve iş olanaklarına başvuru yapmak isteyen öğrencilerin izlemeleri gereken yol haritası da paylaşıldı. 22-23 Mayıs tarihlerinde 10 firma yöneticisi tarafından öğrencilere yapılacak bilgilendirmelerle devam edecek olan kariyer günlerine katılım sağlayarak mülakatlarda başarılı olan öğrencilere staj ve iş olanağı sağlanması planlanıyor. (mersinburada)

PAYLAŞIN

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Koronadan 57 kişi hayatını kaybetti

Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 57 kişi daha hayatını kaybetti, 6 bin 143 yeni vaka ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir