Ana Sayfa / HABERLER / Çukurova 1.Kadın Zirvesi Mersin’de yapılacak

Çukurova 1.Kadın Zirvesi Mersin’de yapılacak

Çukurova 1. Kadın Zirvesi Ve Kadın Başarı Ödülleri 18-19 Mart’ta Mersin’de yapılacak

Saygın Medya Organizasyonunda, Saygın Kurt tarafından bu yıl Mersin’de ilki düzenlenecek olan Çukurova kadın Zirvesi ve Kadın Başarı Ödülleri 18-19 Mart tarihleri arasında “Kadın Gülerse Dünya Güler” ana teması  ile BN Hotel Thermal & SPA ve CRD Lojistik ana sponsorluğunda BN Hotel Thermal & SPA’da gerçekleştirilecek. Saygın Kurt tarafından yapılacak organizasyonun genel koordinatörlüğünü akademisyen Eda Kayhan’ın yaptığı, 18 Mart tarihinde yapılacak Zirve programının sunucu ve moderatörü Merve Akıncı olacağı kaydedildi.

Zirvede yer alacak olan birbirinden değerli konuklar ve katılımcılar ile sağlanacak olan oturumlarda günümüz şartlarında iş, sağlık, kadın hakları, kadın olmak gibi konuların işleneceği oturumlar oldukça önem taşımaktadır.

Zirve programının ikinci günü ise 19 Mart tarihinde; iş, sanat, cemiyet, kurum ve kuruluşların, kendi alanında başarılı kadınların katılımıyla gerçekleşecek “Kadın Başarı Ödülleri” gala gecesi ile devam edecektir. Organizasyon komitesinin belirlediği ve her adayda seçici davranıldığı ödül kategorilerinde ödül almaya hak kazanan kadınlar ve kadını destekleyen resmi kurum ve kuruluşlar gala gecesinde ödüllerini takdim alacaklardır.

İş kadınlarının ve ünlü konuklarında katılım sağlayacağı ödül gecesinin sunuculuğunu değerli sunucu ve oyuncu Yeliz Doğramacılar Arman ile kadınlara önemli iş istihdamı sağlayan YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Cengiz Tuğrul Ayaz yapacak. Kadının toplumdaki yerinin ve öneminin farkında olan toplumsal cinsiyet eşitliği kapsamında kadını destekleyen her platform ve toplumun birlik olma bilinci ile kadına değer veren, yaşamını ve hayatını değiştirmeyi  hayal eden herkesin kadın gülerse dünya güler düşüncesi ile bu zirveye katılması önemseniyor.

Zirve konu başlıkları şu şekildedir;

-Neden Kadın Zirvesi?

-Kadın Kooperatiflerinin Önemi ve Ekonomideki Yeri

-Girişimci Kadınlar

-İş Dünyasında Kadın Olmak

-Kadın Sağlığının Toplum İçin Önemi

-Yönetimde Kadının Rolü ve Liderlik

-Haklarımızı Biliyor muyuz?, Kadın Hakları

-Farkındayız, Değerliyiz. (mersin burada)

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Mezitli Belediyesi, antik liman için harekete geçiyor

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, meclis toplantısında, üyelere Soli Pompeiopolis Antik Kenti, Aratos’un anıt mezarı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir