Ana Sayfa / ÇOCUK / Çocuklara müze eğitimi

Çocuklara müze eğitimi

Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi, Müzeler Haftası kapsamında Adile Teyze ve Münir Özkul kreşlerinde hem eğitici hem de öğretici etkinlikler düzenledi.Etkinlikler kapsamında çocuklar Oyuncak Müzesi ve Tasarım Müzesi hazırladı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, bünyesindeki kreşlerde 18-24 Mayıs Müzeler Haftası kapsamında müze ziyareti ve müze kurallarının öğretildiği eğitici ve öğretici etkinlikler düzenledi.
Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi bünyesinde hizmet veren Münir Özkul ve Adile Teyze kreşlerinde eğitim gören çocuklar,eğitmenleri birlikte müzeler oluşturdu. Çocuklar etkinliklerle hem eğlendi hem öğrendi.
Çocuklar müze gezisi ve kurallarını öğrendiler
Eğitmenler ve çocuklar tarafından Oyuncak Müzesi ve Tasarım Müzesi hazırlandı.Müze alanına oluşturulan müze giriş, çıkış alanları ve bilet satış noktası ile çocuklar müze kurallarını öğrendi.Ardından çocuklar oluşturdukları müzeleri, müze kurallarına uygun bir şekilde gezdi.Oluşturulan müzede çoraptan bebekler, enstrümanlar, oyuncaklar, mıknatıs seti, dünya küresi, teknolojik aletler velego tasarımı yer aldı.
Düzenlenen etkinlikle çocuklarda gözlem, yaratıcılık ve beğeni duygusunun oluşmasına ve gelişmesine katkı sağlanması amaçlandı.(mersinburada)

PAYLAŞIN

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Koronadan toplam vefat 49 bin 417’ye yükseldi

Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 59 kişi daha hayatını kaybetti, 5 bin 703 yeni vaka ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir