Ana Sayfa / MANŞET / CHP’li Başarır’dan 3 Ocak mesajı

CHP’li Başarır’dan 3 Ocak mesajı

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, 3 Ocak Mersin’in 100. Kurtuluş Yıldönümü ile ilgili yazılı bir açıklama yayınladı. Başarır mesajında “Bundan tam 100 yıl önce kazanmış olduğumuz bu zafer, Mersinlilerin bağımsızlık ve özgürlük anlayışına vermiş oldukları önemin en belirgin göstergesidir.” dedi.

CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın mesajı şöyle.

“Mersin ilimizin düşman işgalinden kurtuluşu Mersin’in yeniden doğuşu anlamına gelmektedir. Milletçe ayırım yapmadan birlikte omuz omuza verilen kurtuluş mücadelesinden sonra bizler bir bütün olarak Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşamaya ve Cumhuriyetimizi yaşatmaya karar verdik.

Bundan sonra bizlere düşen en büyük görev, 3 Ocak ruhunu ilelebet yaşatmak ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğüne göz diken her türlü tehditlere karşı dik durmaktır. Mersinliler olarak öncelikli hedefimiz dünyaya açık, çağı yakalamış, her alandaki kalkınmasını tamamlamış bir Mersin oluşturmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere kurtuluş mücadelemizde destan yazan tüm kahramanlarımızı rahmetle, saygıyla, özlemle, minnetle anıyor, Mersinimizin kurtuluşunun 100. yılını onurla, gururla kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” (mersin burada)

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Mezitli Belediyesi, antik liman için harekete geçiyor

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, meclis toplantısında, üyelere Soli Pompeiopolis Antik Kenti, Aratos’un anıt mezarı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir