Ana Sayfa / GÜNDEM / CHP’li Aktay’dan 24 Kasım mesajı

CHP’li Aktay’dan 24 Kasım mesajı

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yazılı açıklama yaptı. Aktay açıklamasında, “Ne yazık ki öğretmenlik bugün, atamadan emekliliğe, her aşaması sorunlarla dolu, tam bir çile mesleği haline getirilmiştir” dedi. 

Öğretmenler Günü nedeniyle yazılı açıklama yapan CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay önemli mesajlar verdi.

Cumhuriyet temellerinin çalışkan, yurtsever, özverili öğretmenlerle atıldığını kaydeden Aktay, “Kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü “Başöğretmen” olarak biliriz. Eğitime değer verir, öğretmene saygı duyarız. Bu ülkenin öğretmenleri el üstünde tutulmalıdır.  Hak ettikleri ekonomik ve sosyal koşullara kavuşmalı, mesleklerini bilimsel, liyakata dayalı, adil bir sistem içinde mutlulukla yapabilmelidir.” dedi.

“Ne yazık ki öğretmenlik bugün, atamadan emekliliğe, her aşaması sorunlarla dolu, tam bir çile mesleği haline getirilmiştir” diyen Aktay açıklamasında devamla şunları söyledi.

“Çağdaş, bilimsel, laik eğitimle ve gerçek eğitimcilerle kavgalı bir anlayış, eğitim sistemimizi cemaat ve tarikat bağlantılı vakıfların müdahalesine açarak kendi iktidarını korumaya çalışmaktadır.  Uğradıkları tüm haksızlık ve adaletsizliklere rağmen öğretmenlerimiz, mesleklerine duydukları saygı, bu ülkeye ve çocuklara besledikleri sevgiyle her türlü zorluğa katlanıyorlar.  Başöğretmen Atatürk’ün ve Cumhuriyetin ışığında yılmadan çalışan, aydınlık bir gelecek için mücadele eden tüm sevgili öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor,  minnet ve saygılarımı sunuyorum.”

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Mezitli Belediyesi, antik liman için harekete geçiyor

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, meclis toplantısında, üyelere Soli Pompeiopolis Antik Kenti, Aratos’un anıt mezarı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir