Ana Sayfa / HABERLER / ÇBK ile Mersin Basını bir araya geldi

ÇBK ile Mersin Basını bir araya geldi

Yenişehir Belediyesi Çukurova Basketbol Kulubü yöneticileri ile Mersin basını kahvaltıda bir araya geldi. Kulübün tesislerinde düzenlenen kahvaltılı tanışma toplantısında As Başkan Ali Adalıoğlu, Ceo Ender Ünlü, kulüp hakkında bilgi verdi.

Toplantıda konuşan Asbaşkan Ali Adalıoğlu, “Çukurova Basketbol olarak yeni sezon hedeflerimiz oldukça büyük. Bu nedenle çok kaliteli oyuncuları bünyemize kattık. Mersin’in her kesiminin desteğini almak istiyoruz” dedi.

CEO Ender Ünlü de yaptığı konuşmada, “Hedeflediğimiz 3 kupaya Mersin halkının, iş insanlarının ve basın mensuplarımızın destekleriyle ulaşacağımızı düşünüyorum. Biz, Mersin’le bütünleşmek istiyoruz. Halkımızın bizi tanıyabilmesi ve kupaları kentimize getirebilmemiz için kentimizin desteğine ihtiyacımız var” dedi.

Ünlü şunları söyledi. “ÇBK’nın futbolda Altınordu, basketbolda ise Anadolu Efes gibi bir organizasyon olarak düşünün. Altyapımızda 350 gencimiz var. Yurt içi ve yurt dışındaki taramalarla, yeni yetenekleri basketbola kazandırıyoruz. 5 yıl içerisinde minik, yıldız ve gençlerde şampiyonluk fotoğrafını ÇBK oluşturacak. 5 yıl içerisinde A milli takımımıza en az 4 oyuncumuzu göndermeyi hedefliyoruz. Türkiye’de, altyapılarında süper lig seviyesinde antrenör çalıştıran tek kulübüz. ÇBK basketbol, otoriteleri tarafından EuroCup’ın en büyük şampiyonluk adayı olarak gösteriliyor. Transferlerimizi stratejik olarak erken açıklamamız, rakiplerimizi bir sonraki yıla yatırım yapmaya itti. Sporda hiçbir şeyin garantisi yok. Bir aksilik olması durumunda, Ocak ayı transfer döneminde, takımımız üzerinde ikinci hamleyi yapmak için kendimizi programladık. Bu konuyla ilgili de elimiz sağlam.”

As Başkan Ali Adalıoğlu, Ceo Ender Ünlü ve İdari Menajer Erkan Dinçay, gazetecilere  tesisleri gezdirerek, tesisleri hakkında bilgi verdi. (mersin burada)

PAYLAŞIN

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Koronadan toplam vefat 49 bin 417’ye yükseldi

Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 59 kişi daha hayatını kaybetti, 5 bin 703 yeni vaka ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir