Ana Sayfa / EĞİTİM / Büyükşehir Belediyesinden ‘yerel hayvan koruma görevlisi’ eğitimi

Büyükşehir Belediyesinden ‘yerel hayvan koruma görevlisi’ eğitimi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi, patili dostların korunması için ‘yerel hayvan koruma görevlisi’ eğitimi düzenledi. Kentin farklı ilçelerinden katılan 350 gönüllüye hayvan davranışı, hayvanların bakım ve beslenmesi, kısırlaştırılması, sahiplendirilmesi gibi konularda eğitim verildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, sokakta yaşayan patili dostlara karşı vatandaşların bilinçlenmesi adına eğitim çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda patili dostları korumak için gönüllü olan vatandaşlara ‘Yerel Hayvan Koruma Görevlisi’ eğitimi düzenlendi.

350 gönüllü hayvansever katıldı

Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi ekipleri tarafından, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Mersin Şube Müdürlüğü iş birliğinde organize edilen eğitime yaklaşık 350 gönüllü hayvansever katıldı. Eğitim, Mersin Veteriner Hekimler Odasında görevli veteriner hekim Ümit Ersin Aydoğdu, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli veteriner hekim Münevver Seda Özgüner, Doğa Koruma ve Milli Parklar Mersin Şube Müdürlüğünden veteriner hekim Mustafa Kurtulan ve Mersin Büyükşehir Belediyesinde görevli veteriner hekim Mustafa Ersen Bebek tarafından verildi. Hayvan davranışı ve hasta hayvanların tanınması hakkında genel bilgilerin anlatıldığı eğitimde, ‘Hayvanların bakım ve beslenmesi, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliği, hayvanların kısırlaştırılması, aşılanması, işaretlenmesi ve sahiplendirilmesi’ konu başlıklarına yer verildi.

Gönüllüler, patili dostların bakım ve beslenmesi konusunda sorumluluk üstlenecek

Eğitimin ardından Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından kimlik kartı verilecek olan yerel hayvan koruma görevlileri Büyükşehir Belediyesi ile eşgüdümlü olarak sokaktaki patili dostların bakım ve beslenmesi konusunda sorumluluk üstlenecek. Gönüllüler, sahipsiz hayvanların bakım ve aşılarının yapılması, aşılı hayvanların işaretlenmesinin sağlanması, bölgedeki hayvanların kısırlaştırılması ve aşılandıktan sonra geri bırakılmak veya sahiplendirilmek üzere Büyükşehir Belediyesinin geçici bakımevlerine gönderilmesi gibi faaliyetleri Büyükşehir ekipleri ile birlikte eşgüdümlü sürdürecek. (Mersin Burada)

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Mezitli Belediyesi, antik liman için harekete geçiyor

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, meclis toplantısında, üyelere Soli Pompeiopolis Antik Kenti, Aratos’un anıt mezarı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir