Ana Sayfa / Etkinlikler / Yunus Emre Oratoryosu seslendirilecek!

Yunus Emre Oratoryosu seslendirilecek!

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), Ahmet Adnan Saygun’ un bestelediği Yunus Emre Oratoryosunu 14 Mayıs 2019 Salı günü saat 21:00’ da Mersin Marina Amfi Tiyatroda ücretsiz olarak seslendiriyor.
Oratoryo, üç esas bölüm ve bir ara parçadan oluşuyor. Yunus Emre’nin hayat, ölüm, Tanrı ve insanlığın alın yazısı hakkındaki düşüncelerini ve nihayet ’’ Dost vaslına ‘’ erişmesini anlatıyor. Saygun’ un uzun yıllar sürdürdüğü
araştırmalar sonrasında derlediği Yunus Emre dizelerinin üzerine bestelediği eser, Yunus Emre’ nin sevgi felsefesini dinleyiciyle buluşturuyor.
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası sanatçıları ile birlikte gerçekleştirilecek olan oratoryonun orkestra şefliğini Cem’i Can Deliorman, koro şefliğini Anıl Aydın üstleniyor. Eserin solist sanatçıları ise, Işıl Azaz (Soprano ), Bülent Bezdüz ( Tenor ), Ezgi Karakaya ( Mezzo Soprano ) ve Hasan Berk ( Bas ).
Oratoryonun ikincisi 16 Mayıs 2019 Perşembe günü saat 21:00’ da Adana Büyükşehir Belediyesi Merkez Park Amfi Tiyatrosu’ nda ücretsiz olarak seslendirilecek. (mersin burada)

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Mersin’de gıda seferberliği!

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 11 Mart’tan bu yana etkilerini gösteren Koronavirüs salgını sürecinde ekonomik olarak darda ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir