Ana Sayfa / Etkinlikler / Servisçiler Odası’ndan Renkli Bahar Şenliği

Servisçiler Odası’ndan Renkli Bahar Şenliği

Mersin’de Servis Aracı İşletmeciler Odası, Bahar Şenliği düzenledi. Birbirinden renkli görüntülerin olduğu şenlik Sera Garden piknik alanında yapıldı.

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen etkinliğe, Toroslar Belediye Başkanı  Atsız Afşın Yılmaz, Servis Aracı İşletmeciler Odası  Başkanı Zafer Çekmez,Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Talat Dinçer, Mersin Fotoğrafçılar Odası Başkanı Önder Türkmen, Giyim Eşyası ve Satıcılar Odası Başkanı Halim Çavuşoğlu, Marangozlar ve Mobilyacılar Odası Başkanı Bekir Yücesoy,Mezitli Esnat Sanatkarları Odası Başkanı Mustafa Köç,Akdeniz Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Tüzün, 22.Dönem Mersin Milletvekili ve Servisçiler Odası Kurucu Başkanı Vahit Çekmez,üyeler ve aileler katıldı.
ANNELERE GÜL DAĞITILDI
Şenlik, saygı duruşunun yapılması  ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Servis aracı İşletmeciler Odası  Başkanı Zafer Çekmez, etkinliğe katılan kadınların Anneler Günü’nü kutlayarak gül dağıttı.
BAŞKAN YILMAZ TÜRKÜ SÖYLEYİP HALAY ÇEKTİ
Müzik ve davul eşliğinde halaylar çekilen şenlikte oyunlar oynandı. Toroslar ilçesi Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz da şenlikte türkü söyleyip halay çekti. Eline mendil alan Yılmaz, oda Başkanı Zafer Çekmez ve davetliler ile birlikte halay çekti.
Halay başı olan Başkan Yılmaz’ın performansı büyük beğeni topladı. tkinlikte bir konser veren sanatçı Burhan Ateş’in isteği üzerine Başkan Yılmaz, mikrofonu eline alıp türkü söyledi. “Ela gözlüm ben bu elden gidersem” türküsünü söyleyen Yılmaz, şenliğe katılanlar tarafından uzun süre alkışlandı.
YARIŞMALAR NEFES KESTİ
Yoğurt içinde para bulma, halat çekme, mumya ve karpuz yeme,tavla yarışları yapıldı. Dereceye girenlere çeşitli hediyeler verildi. Çocuklar ise kendileri için kurulan oyun parkurunda eğlendiler. İkram edilen döner, pilav, köfte ve tatlıdan almak isteyenler uzun kuyruk oluşturdu. Palyaçolarla oynayıp dans eden çocuklar ise yüz
boyama yaptı.
AMAÇ BİRLİK VE BERABERLİK
Etkinlikte sanatçılar, Sımay Durak ve Burhan Ateş birer konser verdi. Meslek hayatında 22’nci yılını dolduranlara ve odaya katkılarından dolayı katılımcılara plaket veren Başkan Çekmez, “Üyelerimizin yıl boyu gösterdiği özenli çalışma ve çabaların bir kutlaması olarak etkinliğimizi düzenledik. Zengin bir içerikle hazırladığımız
şenliğimizde üyelerimiz ve konuklarımız tüm yılın yorgunluğunu atarak doyasıya eğlendi. Amacımız, eğlenmenin yanı sıra birlik beraberlik içerisinde çok güçlü bağlar oluşturmaktır.” dedi. (medyamed)

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Mersin’de gıda seferberliği!

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 11 Mart’tan bu yana etkilerini gösteren Koronavirüs salgını sürecinde ekonomik olarak darda ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir