Ana Sayfa / Etkinlikler / Mersin Uluslararası Müzik Festivali 2019 Ödülleri açıklandı

Mersin Uluslararası Müzik Festivali 2019 Ödülleri açıklandı

18. Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında üç ayrı dalda verilen ödüller açıklandı.

Dönem başkanlığını Selma Yağcı, sanat yönetmenliğini Erdoğan Şanal, sanat danışma kurulu üyeliklerini ise Prof. Rengim Gökmen, Prof. Dr. Cihat Aşkın, İbrahim Yazıcı ve Remzi Buharalı’nın yaptığı 18. Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında üç ayrı dalda verilen ödüller açıklandı. 2019 Festival Sanat Ödülü, çeyrek asırdır sunduğu sanat hizmetiyle Mersin’e paha biçilmez değerler kazandıran Mersin Devlet Opera ve Balesi’ne verildi.

Diğer ödüller ise şöyle dağıtıldı; Festival Kent Ödülü: Başta çocuk koroları olmak üzere pek çok çocuğun hayatına müzik eğitimiyle dokunan, bunların arasında sayısız çocuğu konservatuvarlara kazandırarak kültürel mirasımızı zenginleştiren Reyhan Bezdüz’e, Nevit Kodallı Genç Yetenek Ödülü ise aldıkları ulusal ve uluslararası başarılarla ülkemizi ve kentimizi yurtdışında başarıyla temsil eden Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencileri, Sofiko Tchuburidze, İdil Olgar ve Yahya Azimoğlu, olmak üzere üç kişiye paylaştırıldı.

Festival Ödülleri, 10 Nisan 2019 Çarşamba günü saat: 20.00’de Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde gerçekleştirilecek Açılış Konseri öncesi sahiplerine takdim edilecek. (mersin burada)

 

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Mersin’de gıda seferberliği!

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 11 Mart’tan bu yana etkilerini gösteren Koronavirüs salgını sürecinde ekonomik olarak darda ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir