Ana Sayfa / Firma Rehberi / Batum’dan Mersin’e Rus ve Gürcü Ezgileri

Batum’dan Mersin’e Rus ve Gürcü Ezgileri

Gürcistan Batum Devlet Müzik Merkezi Korosu ve “Quartet Nota” Mersin’de.

18. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, dünyanın seçkin sanat kurumları arasında gösterilen Batum Devlet Müzik Merkezi Korosu ve akapella şan dörtlüsü Quartet Nota’yı sanatseverlerle buluşturuyor. 30 Nisan 2019 Salı saat: 20.00’de Mersin Kültür Merkezi’nde yer alacak konserde, Gürcü ve Rus halk şarkıları ile birlikte, The Last Crusade, Grande Amore, Spentele le Stelle, Carmina Burana’dan bazı bölümler, Albinoni’nin Adagio, Per Te, Sleeping Sun, eserleri seslendirilecek.
2011 yılında yeniden inşa edilen binasıyla pek çok sanat kurumunu çatısı altına toplayan Batum Devlet müzik Merkezi, dünyanın seçkin sanat kurumları arasında gösterilmekte. Senfoni Orkestrası ile birlikte Devlet Campella, Opera ve Bale Devlet Tiyatrosu, Gençlik Müzik Tiyatrosu, Nota Opera Atölyesi, gibi pek çok önemli kurumu içinde barındıran Müzik Merkezi, gerçekleştirdikleri dünya turneleriyle adından sıkça söz ettirmektedir. (mersin burada)

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Mersin’de gıda seferberliği!

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 11 Mart’tan bu yana etkilerini gösteren Koronavirüs salgını sürecinde ekonomik olarak darda ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir