Ana Sayfa / mersin burada / Taşucu AKM’de düzenlenen sergi büyük ilgi gördü

Taşucu AKM’de düzenlenen sergi büyük ilgi gördü

Taşucu Atatürk Kültür Merkezi (AKM)’nde, 23-27 Kasım tarihleri arasında birbirinden değerli resim, heykel, seramik, fotoğraf, ebru ve mücevherlerin yer aldığı sergi büyük ilgi gördü.
Taşucu Mahalle Muhtarı Mehmet Köylü, birbirinden değerli sanatçıları Taşucu’nda ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut’a teşekkür etti. Serginin açıldığı günden buyana protokol üyeleri ile çok sayıda kişi sergiyi gezerek heykel, seramik, mücevher ve fotoğrafları tek tek inceledi.
‘SİLİFKE BELEDİYESİ OLARAK HER ZAMAN SANATIN VE SANATÇININ YANINDAYIZ’
Sanatın ve sanatçının her daim yanında olduklarını belirten Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, "Silifke Belediyesi olarak sanatı ve sanatçıyı her zaman destekliyoruz. Sosyal ve kültürel anlamda birçok önemli projeyi hayata geçiriyoruz. Sosyal belediyecilik kapsamında şehrimizde yapılmayanları yapmaya devam edeceğiz. Ayrıca sanat, medeni toplumların içinde parlayan bir ışıktır. Sanatçı her davranışıyla örnek olan insandır. Böyle bir etkinliğe Silifke Belediyesi olarak sahiplik etmekten de ayrıca mutluluk duyuyorum. Gerçekten gezmeye ve görmeye değer bir sergi oldu. Emeği geçen ve katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz. Kentimizde sanatsal, kültürel ve sosyal etkinliklerimizi her geçen gün canlı tutmaya ve birbirinden değerli sanatçılarımızı bu şirin ilçemizde ağırlamaya devam edeceğiz ’dedi.
‘BELEDİYE BAŞKANIMIZA VE SANATÇILARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ’
Taşucu’nda böyle bir serginin düzenlenmesini sağlayan Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut’a ve sergi açan sanatçılara teşekkür eden Taşucu Mahalle Muhtarı Mehmet Köylü, ‘Sergide yer alan bütün eserler görmeye değerdi. Fotoğraflar, heykeller, mücevherler, seramik sergileri ziyaretçilerini hayran bıraktı. Sanatçılarımızı ve böylesi güzel bir sergiyi mahallemde görmekten ayrıca mutluluk duydum. Emeği geçen bütün herkese teşekkür ediyorum. Gerçekten güzel fotoğraflar ve eserler var. Sanat değerinin yanı sıra anlamlı fotoğraflarda bu sergide yer aldı" ifadelerini kullandı. (mersin burada)

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Mersin’de gıda seferberliği!

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 11 Mart’tan bu yana etkilerini gösteren Koronavirüs salgını sürecinde ekonomik olarak darda ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir