Ana Sayfa / Firma Rehberi / Arbella çalışanlarına sertifika!

Arbella çalışanlarına sertifika!

Arbella Durum AR-GE Merkezi çalışanlarına, Toros Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından verilen “AR- GE ve Sürdürülebilirlik Eğitimi”nin ardından katılımcılara sertifikaları düzenlenen törenle verildi.
“AR-GE Sürdürülebilirlik Eğitimi” kapsamında, Toros Üniversitesi öğretim üyelerinin düzenlemiş olduğu, Arbella Durum AR-GE Merkezi çalışanlarına 27.06.2018 -07.09.2018 tarihleri arasında 17 farklı konuda toplam 62 saat eğitim verildi. Arbella tesislerinde gerçekleştirilen sertifika törenine, Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek, Mütevelli Heyet Başdanışmanı Prof. Dr. Yüksel Özdemir, Mütevelli Heyet Üyesi ve Arbella Durum AR-GE Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arslan, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Zeren, Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi(TORSEM) Müdürü Doç. Dr. Mert Aktaş, Doç. Dr. Ahmet Teke, Dr. Öğretim Üyesi Çağdaş Allahverdi, Dr. Öğretim Üyesi Ali Kemal Havare, Dr. Öğretim Üyesi Cevher Ak, Öğr. Gör. Volkan Kadir Güngör, Arbella Durum AR-GE Merkezi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Arslan ve AR-GE Kordinatörü Sedat Özçelik ve AR-GE Müdürü Orhan Dimici katıldı.
Sertifika töreninde konuşan Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek, AR-GE Eğitim Projesinin insana katma değer ekleyen bir girişim olduğunu söyledi. Rektör Prof. Dr. Haluk
Korkmazyürek, “Dolayısıyla bu eğitimden önceki haliniz ile şimdiki haliniz arasında fark belli olacaktır.
Bu süreçte bizler sizlere bir şeyler aktarmaya çalıştık. Eminim ki bizler de bu süreçte sizlerden bir şeyler öğrendik. Bundan sonra gerçekleşecek benzer eğitimlerde, sizlerden öğrendiğimiz bu bilgilerin geri dönüşü bizlerin daha da iyi planlamalar yapmamıza ve programlar icat etmemize imkan verecektir. Hepinize teşekkür ediyorum ve hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
AR-GE Kordinatörü Sedat Özçelik, “Öğrencilerimiz üniversiteden mezun oldular ama alanları ile ilgili herhangi bir eğitim almadılar. Bu sebeple bizler de Toros Üniversitesi’nden eğitim talep ettik ettik ve Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek, Mütevelli Heyet Başdanışmanı Prof. Dr. Yüksel Özdemir ve Mütevelli Heyet Üyesi Mahmut Arslan’ın başkanlığında bu eğitimin yapılmasına karar verildi. Bu süreci başlatmış olduk. Toros Üniversitesi’ne çok teşekkür ederiz” diye konuştu.
Mütevelli Heyet Üyesi ve Arbella Durum AR-GE Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arslan, başarılı geçen eğitim dönemi için; “Eğitim dönemimizde bizlere yardımcı olan Toros Üniversitesi öğretim üyelerine ve yöneticilerine sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Toros Üniversitesi öğretim üyeleri, Arbella Durum AR-GE Merkezi Yönetim Kurulu Üyeleri ve çalışanları ile birlikte pasta kesildi. Ardından Arbella Durum AR-GE Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arslan, Başkan Yardımcısı Hasan Arslan ve AR-GE Kordinatörü Sedat Özçelik tarafından Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek’e, Mütevelli Heyet Başdanışmanı Prof. Dr. Yüksel Özdemir’e, TORSEM Müdürü Doç. Dr. Mert Aktaş’a ve Toros Üniversitesi öğretim üyelerine plaket takdimi gerçekleştirildi. (www.mersinburada.com)

Hakkında admin

Tekrar kontrol edin

Mersin’de gıda seferberliği!

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 11 Mart’tan bu yana etkilerini gösteren Koronavirüs salgını sürecinde ekonomik olarak darda ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir